Forum Młodzieży

Forum młodzieży na tematy różne :)


#1 2008-05-02 12:16:21

Olcia93

Użytkownik

6380770
Skąd: Bielsko-Biała
Zarejestrowany: 2008-05-02
Posty: 197
Punktów :   

Wasze poglądy

Chciałam was się spytać o wasze poglądy, wasze motta życiowe, czym się kierujecie przez życie, co wasz drażni w ustroju polskim lub o polskim społeczeństwie sadzicie.

Wiem, nie jest to łatwy temat, ale bardzo ważny (przynajmniej dla mnie). Na pewno będzie wiele kłótni tutaj:P.

Jestem za liberalizmem, za wolnością słowa, rynku. Równouprawnienie jest dla mnie też ważną sprawą. Nie jestem feministką czy coś:P. Po prostu głoszę słowa sprzed rewolucji francuskiej --> równość, braterstwo i wolność. Wiem, że powinnam iść z duchem czasu, ale dla mnie są to bardzo mądre słowa.

Wartości, które są dla mnie najważniejsze? Prawdziwa przyjaźń i miłość, w tedy masz wszystko. Życie bez miłości - nie istnieje. Proszę mnie teraz nie porównywać do wielbicielki telenowel - bo nią nie jestem.

Co mnie drażni w ustroju Polski? Podobno ustrój demokratyczny, a na każdym kroku z nią się mijam. Mam nadzieje, że w końcu się to zmieni.

Nie czuje się patriotką, bo nie wiem czy bym oddała życie za nasz kraj. Wiem, że inaczej też można patriotyzm oddawać. Przyznam, że jestem dumna z naszych bohaterów polskich. Że kiedy przyszło co do czego społeczeństwo umiało zebrać się w sobie i walczyć o to co polskie.

Jak na razie powiedziałam to co miałam, teraz czekam na wasze zdania:). Pozdrawiam ciepło:).

Offline

 

#2 2008-05-02 12:23:35

Pawel

Administrator

2811666
Skąd: Bielsko-Biała
Zarejestrowany: 2008-05-01
Posty: 254
Punktów :   

Re: Wasze poglądy

Ja całe życie myślałem że jest socjalistą, a tu zonk!!! wyszedłem na Chadeka (Chrześćjańskiego demokratę).
W sprawie polityki gospodarczej popieram liberalny socjlalizm, popieram ograniczoną wolność słowa (chodzi o hasła rasistowskie itp.) i częściowo wolny rynek (ma być kontrolowany przez państwo).
Jako tako brak mi motta życiowego, mam co prawda jedno, ale jest tak gupie że wstyd mi przytaczać je .

W sprawie wartość: Honor, Ojczyzna (bez Bóg:)).

No to teraz sie ktoś spyta jak możesz być Chadekiem i nie pisać: "Bóg, Honor, Ojczyzna" , no tu wyjaśnie pewną kwestię:
Sprawdzałem: Chadeki dawno odstąpili od katolickich korzeni, a ich chrześcjanizm opieram sie jedynie na etyce.

Myśle że to na tyle.
Pozdrawiam

Offline

 

#3 2008-05-06 11:11:59

 medoc11

Użytkownik

Skąd: jaworze
Zarejestrowany: 2008-05-06
Posty: 205
Punktów :   

Re: Wasze poglądy

eee... za trudny temat;D


XD

Offline

 

#4 2008-05-06 19:37:26

Pawel

Administrator

2811666
Skąd: Bielsko-Biała
Zarejestrowany: 2008-05-01
Posty: 254
Punktów :   

Re: Wasze poglądy

Hmm... troche racji jest.
Temat faktycznie zbyt uogólniony, ale spróbujcie cosik napisać:)

Offline

 

#5 2008-05-06 23:56:12

B@ku

Użytkownik

Skąd: Mrok
Zarejestrowany: 2008-05-06
Posty: 49
Punktów :   
WWW

Re: Wasze poglądy

Awiec tak w sprawach żondowychjestem ANARCHIstom uznaje wolnośc słowa poglodów co do muzynów niezbyt za nimi przepadam(uważam ze kazdy ma swoj kraj i neich w nim siedzi moze rpzyleciec w odwiedziny ale nie na stałe], co do religi to nienawidze koscioła i ksieży szczegulnie tych drugich a i mocherów. rynek popieram wolny i jestem za zniszczeniem wszystkich aparatur żondowych zmuszających nas do przemocy.

POKÓJhttp://blackass.blox.pl/resource/peace.gif MIŁOŚĆhttp://www.nmp.szczecinek.koszalin.opoka.org.pl/serce1.gif ANARHIAhttp://archiwum.legialive.pl/maj_fotolog-mury/anarchia.jpg


"Dałem jej czas, by mogła się nawrócić, a ona nie chce się odwrócić od swojej rozpusty" (Apokaplipsa św. Jana)

Offline

 

#6 2008-05-07 15:05:53

Pawel

Administrator

2811666
Skąd: Bielsko-Biała
Zarejestrowany: 2008-05-01
Posty: 254
Punktów :   

Re: Wasze poglądy

Kiedyś też przeżywałem silne zainteresowanie Anarchią, ale dałem se spokój bo to utopia jest
Jeśli nad człowiekiem nie ma żadnej władzy to mu odbija i różne rzeczy wyczynia (morderstwa, kradzieże itp.).

Offline

 

#7 2008-05-07 16:31:57

Szarik

Użytkownik

Skąd: Bielsko Biała
Zarejestrowany: 2008-05-07
Posty: 131
Punktów :   

Re: Wasze poglądy

Ja uważałem ,że jestem nacjonalistą a tu się okazało - Chadecja Zgadzam się co do rynku - powinien być częściowo kontrolowany oraz wolność słowa powinna być ograniczana. Jestem za reformą więziennictwa oraz za kontrolowaniem imigrantów... Denerwują mnie wieczne protesty lekarzy i pielęgniarek. Kiedyś jak mu było mało to albo mówili mu grzecznie wypier**laj albo jechał na Syberię i więcej nikt o nim nie słyszał... Każdy chce dostać podwyżkę ale nikt nie wie skąd państwo ma wziąć na to pieniądze... Ukraińskie pielęgniarki tylko czekają na ciepłe Polskie posadki... Nasze niech jadą za granicę... Ciekawe czy te pielęgniarki jak się zatrudniały to liczyły na takie wysokie podwyżki... Z drugiej jednak strony pokażcie mi lekarza który nie ma samochodu... Czy aby na pewno mają tak źle?

Offline

 

#8 2008-05-07 19:40:24

Olcia93

Użytkownik

6380770
Skąd: Bielsko-Biała
Zarejestrowany: 2008-05-02
Posty: 197
Punktów :   

Re: Wasze poglądy

Masz racje co do lekarzy, ale trzeba też na to tak popatrzeć--> mają bardzo wysokie wykształcenie i mają bardzo odpowiedzialną prace - odpowiadają za życie ludzi.

Offline

 

#9 2008-05-07 20:25:40

Pawel

Administrator

2811666
Skąd: Bielsko-Biała
Zarejestrowany: 2008-05-01
Posty: 254
Punktów :   

Re: Wasze poglądy

Fakt faktem jest że lekarze często swoją prace olewają (przychodza pijani, pacjenci im w pracy przeszkadzają itp.), jak chcą podwyżki to nie za samo wykształcenie, ale także za dobrze wykonywaną prace

Offline

 

#10 2008-05-07 21:04:07

Olcia93

Użytkownik

6380770
Skąd: Bielsko-Biała
Zarejestrowany: 2008-05-02
Posty: 197
Punktów :   

Re: Wasze poglądy

W każdej pracy i w społeczeństwie są ludzie i ludziska:]. Wiem, powtarzam się,ale warto było tu to zamieścić:].

Offline

 

#11 2008-05-07 21:42:34

Szarik

Użytkownik

Skąd: Bielsko Biała
Zarejestrowany: 2008-05-07
Posty: 131
Punktów :   

Re: Wasze poglądy

Trzeba też wliczyć do tego kasę jaką dostają z wizyt domowych oraz to ile "biorą na lewo"... Konowały biorą kasę za przepisanie człowiekowi aspiryny... Kpina...

Offline

 

#12 2008-05-16 22:57:27

B@ku

Użytkownik

Skąd: Mrok
Zarejestrowany: 2008-05-06
Posty: 49
Punktów :   
WWW

Re: Wasze poglądy

Pawel napisał:

Kiedyś też przeżywałem silne zainteresowanie Anarchią, ale dałem se spokój bo to utopia jest
Jeśli nad człowiekiem nie ma żadnej władzy to mu odbija i różne rzeczy wyczynia (morderstwa, kradzieże itp.).

Prawdziwa anarchia to nei kąpletny brak władzy to brak struktur zmuszjącyh nas do przemocy. a Anarchia ozami żądu to pełny brak władzy ani sturktur państwa

----------------
teraz moje zlote słowa  
Wpierw Bóg stwożył Anarchie.a potem wszystko POszło w PISdu

Ostatnio edytowany przez B@ku (2008-05-16 22:59:27)


"Dałem jej czas, by mogła się nawrócić, a ona nie chce się odwrócić od swojej rozpusty" (Apokaplipsa św. Jana)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora